Facebook
 
 

 

PROGRAMACIÓ

Divendres 7 / 11 _ 21.00 h
ConferènciaEls espectacles del cela càrrec de l’astrofotògraf Juan Carlos Casado, en motiu de l’exposició de fotografies que es podran veure durant La Mostra
Entrada gratuïta

Dijous 13 / 11 _ 21.00 h
"Viatge a Surtsey" (Sessió Diòptria).
Entrada: 3 euros

Divendres 14 / 11 _ 10.30 h
Sessió Instituts NÚRIA PICAS (Curses de muntanya)
_ 21.00 h
NÚRIA PICAS (Curses de muntanya)
Entrada: 5 euros

Divendres 21 / 11 _ 21.00 h
El documental de casa “Els homes que volien pujar
una muntanya de més de 8.000 metres

amb Raül Corominas (alpinista) i Pere Herms (cineasta)
Entrada gratuïta

Dissabte 22 / 11 _ 21.00 h
PROJECCIÓ DOCUMENTALS:
Crossing The Ice” (travessia a l’Antàrtida).
Shattered” (escalada en gel).
Autana” (escalada).
Entrada: 3 euros

Divendres 28 / 11 _ 21.00 h
GERLINDE KALTENBRUNNER (alpinista)
Entrada: 5 euros

Dissabte 29 / 11 _ 19.00 h
PROJECCIÓ DOCUMENTALS:
High Tension” (alpinisme)
The Road from Karakol” (bicicleta i escalada)
I Believe i Can Fly” (Highlining i salt base)
Entrada: 3 euros

Aforament limitat a la capacitat de la sala: 300 places

 
 

ELS PERSONATGES QUE HAN PASSAT PER LA MOSTRA:

2002
JOSEP MARIA GILI (CSIC)

2003
ALBERTO IÑURRATEGUI (alpinista)
JUANJO SANSEBASTIÁN
(alpinista)

2004
KURT DIEMBERGER (alpinista)

2005
JOSEP MANUEL ANGLADA (escalador)
ÒSCAR CADIACH
(alpinista)
NIL BOHIGAS
(alpinista)
ERHAR LORETAN
(alpinista)

2006
ESTER SABADELL (alpinista)
JOSUNE BEREZIARTU
(escaladora)
CATHERINE DESTIVELLE
(escaladora i alpinista)
EDURNE PASABAN
(alpinista)

2007
IKER i ENEKO POU (escaladors)
LEO HOULDING
(escalador)
STEFAN GLOWACZ
(escalador)

2008
RAMÓN LARRAMENDI (explorador polar)
TOMAZ HUMAR
(alpinista)

2009
KILIAN JORNET (corredor de muntanya)
CHRIS SHARMA (escalador)

2010
NICOLAS FAVRESSE, OLIVIER FAVRESSE i SEAN VILLANUEVA (escaladors)
SIMONE MORO (alpinista)

2011
FERRAN LATORRE (càmera d'alta muntanya)
CESC CASES (pilot de rescat)
EDURNE PASABAN (14 8.000)

2012
ALBERT BOSCH (Aventurer i emprenedor)
CARLOS SORIA (alpinista)
SÍLVIA VIDAL (escaladora)

2013
MARC PINSACH (Curses i esquí de muntanya)
JOSÉ MANUEL LÓPEZ (Atleta d'Ironman)
DENIS URUBKO (Alpinista)